איך תפרסמו את העסק שלכם בקידום ממומן ב Google Ads

על פניו פרסום מודעת קידום ממומן בגוגל ADS נראית מאתגרת למדי. עם כל כך הרבה אפשרויות ומערכת שנראית מורכבת, בעלי עסקים רבים נרתעים מלעשות שימוש עצמאי במערכת המודעות של גוגל.

באופן מפתיע מערכת Google Ads הרבה יותר פשוטה וידידותית לתפעול עצמאי משחשבתם בכדי לקדם את החנות המקוונת שלכם ולהגדיל את היקף המכירות.

היתרון הגדול של מערכת Google Ads על פני שימוש בפרסומים מסוג אחר הוא במערכת של מודעות שמתמקדות בקהל היעד שלכם, אתם שולטים בהיקף התשלום שנקבע בין היתר על פי הכניסה לפרסום שלכם בנוסף לכך יש לכם בקרה ואפשרות מעקב מדוייקת אחר ביצועי הפרסומות ובאפשרותכם להשוות בין ביצועי המודעות השונות שהעליתם ולשפר מפעם לפעם את האפקטיביות של הפרסום.בפוסט זה אסביר כיצד ניתן להשתמש במערכת הפרסום של גוגל במספר צעדים פשוטים, שלב אחרי שלב:

1. פותחים חשבון google ads דרך חשבון גוגל.

2. פותחים את הקמפיין הראשון באמצעות לחיצה על New campaign

3. בוחרים באחת ממטרות הקמפיין:4. ממלאים את פרטי האתר


5. נותנים שם לקמפיין (באנגלית) למשל: turipo1
7. בחירת סוג הקמפיין, כלומר היכן תרצו שיופיעו המודעות שלכם: בתוצאות החיפוש של גוגל או גם בתוצאות החיפוש של השותפים של גוגל כמו בינג או יאהו (זוכרים?):


8. נבחר את המדינות בהן נרצה שהמודעות יופיעו. קחו בחשבון שאם תבחרו בכל העולם לדוגמא עם תקציב קטן תוך דקות תסיימו את הקמפיין עם מעט מאד אפקטיביות, לעומת זאת אם תבחרו ביעד ממוקד כמו ישראל תוכלו להגיע עם עשרות שקלים לחשיפה ממוקדת בפני כמה אלפי גולשים מקומיים בהתאם לעלות מילות המפתח (על כך נדון בפוסט הבא). מתחת לבחירת המדינה תוכלו לבחור גם יישוב, כך למשל תוכלו למקד את הפרסום למשל לתושבי רמת גן בלבד אם הם מהווים את קהל היעד שלכם. אגב, תמיד תוכלו לחזור לאחור ולשנות את בחירתכם.9. בשלב זה נבחר את השפה/שפות של קהל היעד. במקרה של עסק הפועל בישראל נבחר בעברית:10. בשלב זה נבחר את אסטרטגיית הפרסום שלנו. אסטרטגיות הפרסום של אדוורדס נועדו לסוגים שונים של קמפיינים. חשוב שתתייחסו ליעדים שאותם אתם רוצים להגשים וגם להגדרות הקמפיין שלכם וכך תוכלו לבחור את האסטרטגיה המתאימה, זו שתשרת אתכם כהלכה. למשל, אסטרטגיות חכמות באדוורדס להצעות מחיר יתאימו במקרים שבהם אתם מעוניינים שהלקוחות שלכם יבצעו פעולה באתר עצמו. כאן, גם תשמשו לרוב במעקב המרות. אסטרטגיית הצעת מחיר לקליק תוכל להתאים לכם אם אתם מעוניינים ליצור תנועה אל האתר שלכם. אסטרטגיה המתמקדת במספר החשיפות היא זו שתתאים במקרים שבהם תרצו להגביר את המודעות של הגולשים, של הלקוחות למותג שלכם. במקרה הזה, לא תרצו לעודד את התנועה לאתר אלא לחשוף את המותג.11. בשלב זה בוחרים את תקציב הפרסום היומי שלכם. זהו הסכום משוער של תקציב שצפוי לגרום למודעות שלכם להופיע לעיתים קרובות יותר, בהתחשב במילות המפתח שלכם (ראו בפוסט הבא).


12. בשלב זה תוכלו להוסיף רכיבים נוספים למודעה כמו קביעת מועדי הפרסום, הוספת קישור לאתר שלכם, הוספת מספר הטלפון ועוד...13. סיימתם להזין את פרטי הקמפיין, לחצו "שמור והמשך":זהו! יצרתם את הקמפיין הפרסומי הראשון שלכם בגוגל. בפוסט הבא נלמד כיצד לבחור את מילות המפתח המתאימות ביותר למודעות בגוגל כך שיענו על הצורך של קהל היעד.


8 צפיות0 תגובות