כיצד תבחרו במילות מפתח לקמפיין שיווקי שיקדם לכם את העסק?

כדי לקדם את העסק במנוע החיפוש של גוגל וכדי להגדיל את הרווחים יש לבחור את מילות המפתח המתאימות ביותר לאתר העסק שלכם (למשל: בניית אתרי מכירות לעסקים קטנים). השימוש במילות המפתח המתאימות באתר ובמודעות השיווקיות יסייע לכם לייצר תנועה איכותית רבה יותר ודירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש של גוגל. בפוסט זה אציג לפניכם את תהליך בחירת מילות המפתח המתאימות ביותר לקידום העסק שלכם.

מילות מפתח לעניין קידום האתר במנוע החיפוש של גוגל הן מילה או צירוף של מילים שבהן משתמש הגולש באתר המחפש תחום עניין מסויים, למשל: בניית אתר עבור העסק שלו. ראשית יש לחשוב בעיניים של הגולש הממוצע ולהכין רשימה של מילות מפתח אפשריות שבהן ישתמש הגולש הממוצע, זה שמחפש את השירותים שאתם מציעים. כך למשל, מי שיחפש שירותי בניית אתרי מכירות עבור העסק שלו ישתמש במילות מפתח כמו: בניית חנות וירטואלית, איך בונים חנות אינטרנטית, בניית חנות אינטרנטית מחיר, אתרי מכירות, מכולת וירטואלית, בניית אתר למכירת בגדים, אתר מכירות באינטרנט וכד'.....

אחד הכלים החשובים שיסייעו לכם למצוא את מילות המפתח המתאימות לשימוש לקידום האתר שלכם הוא הכלי לתכנון מילות מפתח של גוגל. כלי זה יסייע לכם למצוא רעיונות חדשים למילות מפתח בהתאם למוצר ולשירות שאתם מציעים ובהתאם לקהל היעד. מילות המפתח שתמצאו באמצעות כלי זה יש לשלב בקמפיינים שלכם. לגבי כל מילת מפתח תקבלו נתונים סטטיסטיים ובראשם נפח השימוש במילות המפתח האלה בחיפושים באינטרנט במדינות השונות ואת מידת התחרות שיש על מילים אלו.

התחרות על מילות מפתח מסוימות כמו למשל מילת המפתח "בניית אתרים" היא עצומה והתחרות מול מתחרים שמשתמשים במילות מפתח אלו יכולה לעלות הרבה מאד כסף וזמן עבודה רב ביצירה של תוכן איכותי וביצירת קישורים איכותיים (אתייחס לכך בהמשך) ואלו יסייעו בביסוס הקידום האורגני של האתר שלכם בטווח הרחוק אבל בטווח הקצר, על מנת להתברג כמה שיותר מהר בעמוד הראשון של גוגל ואף להגיע למקום הראשון בעמוד זה עליכם להפעיל חשיבה ויצירתיות רבה על מנת להגדיר לעצמכם מצד אחד את הייחודיות של העסק שלכם ומצד שני לחשוב על צירוף מדוייק, ממוקד וארוך יותר של מילות מפתח שמחפשים הלקוחות הפוטנציאלים שלכם, ביטויים אלו מכונים ביטויי זנב ארוך, למשל: "בניית אתרי מכירות לעסקים קטנים למכירת בגדים באינטרנט" או "בניית חנות וירטואלית לציוד ספורט". בדרך זו מצד אחד תמשכו נפח קטן יותר של משתמשים שיחפשו דווקא את הצירופים הארוכים אבל בדרך זו תתגברו על התחרות עם מתחרים שישתמשו במילות מפתח ותגיעו לקהל יעד הרבה יותר ממוקד בשירות או במוצר שאותו אתם מוכרים.

רק לאחר שבחרתם את מילות המפתח המתאימות, לאחר חשיבה מעמיקה על הייחודיות של העסק שלכם, מחקר מילות המפתח הנפוצות וניסוח ביטויי זנב ארוך תוכלו לצאת אל הדרך, לקדם את האתר שלכם בתהליך האופטימיזציה של החיפוש האורגני של האתר ברשת האינטרנט ו/או לשווק אותו בקידום ממומן במדיה הדיגיטלית.